Вакцинація від COVID-19 – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Дата: 11.06.2021 10:39

COVID-19 – це гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Передача вірусу здійснюється повітряно-краплинним шляхом. Схильні до захворювання усі категорії населення, проте найважчий перебіг відмічається у людей похилого віку та осіб, з наявними супутніми захворюваннями.

Для профілактики інфікування варто дотримуватись простих правил: носіть захисні маски правильно (вони повинні щільно закривати ніс та рот), мийте руки з милом не менше 20 секунд, за відсутності можливості помити руки — використовуйте спиртовмісні антисептики, не торкайтесь обличчя брудними руками та тримайте дистанцію в людних місцях.

Підвищити захист організму від вірусу SARS-Cov-2, який викликає коронавірусну інфекцію COVID-19, здатна вакцина.

Вакцина – це препарат, що виготовлюється на основі ослаблених чи вбитих збудників хвороб, продуктів їх життєдіяльності або їх синтетичних аналогів. Введення вакцини імітує хворобу, що надає змогу організму ідентифікувати збудник та «навчитись» боротись із даним збудником, виробивши специфічні антитіла. Така методика дозволяє організму підготуватись до можливої зустрічі із «справжнім» збудником та забезпечити більш легкий перебіг інфекції, у разі якщо вона виникне.

На теперішній час у Комунальному некомерційному підприємстві «Кілійський  центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради проводиться вакцинація від COVID-19 вакциною CoronaVac виробництва SinovacBiotech.

Вакцинація відбувається тільки за попереднім записом у сімейного лікаря, через онлайн-форумhttps://forms.gle/mjE5GnwG6ewmiDD5, гарячу лінію МОЗ або у додатку Дія!

Вакциновані можуть бути наступні категорії осіб:

- Віком 55 років та більше;

- Державна митна служба України;

- Держпродспоживслужба та її територіальні органи, підприємства, установи, що належать до сфери управління;

- Державна кримінально-виконавчої служби України та центри пробації;

- Органи державної лісової охорони;

- Служба державної охорони природно-заповідного фонду;

- Поштовий зв'язок;

- Сфера (морський та річковий транспорт);

- Авіаційний транспорт;

- Дорожнє господарство;

- Особи, якізаписалися на вакцинацію через гарячу лінію МОЗ або Дію.

Тимчасовий пункт щеплення знаходиться в КНП «Кілійський центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради за адресою: м. Кілія, вул. Перемоги, 67, кабінет № 75, перший поверх.

Контакти КНП «Кілійський центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради:

• веб-сайт: www.kcmsd.top
  • записатись до лікаря онлайн: bit.do/helsi
  • телефони реєстратури: (04843) 4-34-68, (068)954-96-74
  • телефон приймальні: (04843) 4-43-67