Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Щеплення від COVID-19 захистить ваше життя і здоров’я

Дата: 12.07.2021 08:27
Кількість переглядів: 1811

Фото без опису

Ліків від COVID-19 немає. Лікування, яке застосовують, тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів, допомагаючи пережити COVID-19. 

Заразитися коронавірусом може людина будь-якого віку незалежно від статі, походження та національності.

COVID-19 може бути дуже небезпечним для людей, старших за 60 років та/або з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо).

Саме тому щепитися від COVID-19 — означає захистити своє життя й життя ваших підопічних.

         Літні люди є однією з груп ризику тяжкого перебігу COVID-19 та смерті від нього. Тим, хто контактує з людьми старшого віку, важливо вакцинуватися, щоб зменшити ймовірність їх зараження. 

В умовах пандемії важливо захистити себе і не загинути від COVID-19, від якого ліків не існує. Тож усім  бажано щепитися якомога швидше. Завдання щеплення полягає в тому, щоб ефективно запобігти тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті.

         Усі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації і смерті. Тому найкращою вакциною є та, що зараз доступна для вас!

 

Вакцини, які на сьогодні доступні в Україні

 

AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Вакцину AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великій Британії, Республіці Корея.

Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield. 

Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. 

Comirnaty / Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Для повної імунізації потрібно отримати 2 дози з інтервалом 21–28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. 

CoronaVac / Sinovac Biotech — інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія, що займається дослідженням, розробкою, виробництвом і продажем вакцин для захисту людини від інфекційних захворювань. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 14–28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони 

здоров’я для екстреного застосування.

         Чи можна перше і друге щеплення робити вакцинами різних виробників? Це насамперед стосується вакцин AstraZeneca та Covishield (вакцина, вироблена за ліцензією в Індії). Першу і другу дози можна отримати вакцинами AstraZeneca. Адже склад та технологія виготовлення вакцини ідентичні.

Експерти в усьому світі безперервно вивчають, як нові мутації вірусу впливають на його поведінку, а також на ефективність вакцин проти COVID-19.

Тим часом важливо вакцинуватися та продовжувати дотримуватися запобіжних заходів, таких як дотримання фізичної дистанції, носіння масок, провітрювання приміщень, регулярне миття рук та своєчасне звернення по медичну допомогу.

         Тим, хто вже перехворіли на COVID-19, зважаючи на те, що можна повторно заразитися COVID-19 й отримати серйозні ризики для здоров’я, потрібно вакцинуватися. 

         Імунітет після щеплення від COVID-19 зберігається пів року. Варто враховувати, що вакцини створені нещодавно і їх іще продовжують досліджувати, зокрема вивчають імунітет, який вони формують. 

 

Реакції, які можуть бути на вакцину

 

Може бути підвищення температури, біль та/або почервоніння в місці ін’єкції після першої дози. Для деяких вакцин більш вираженою є реакція після введення другої дози. Одні вакцини викликають реакції у молодших людей, а інші — у старших. 

Тяжка алергічна реакція — анафілактичний шок — на вакцину вкрай рідкісна. Вона може проявитися в перші секунди чи хвилини після щеплення. Саме тому вас попросять затриматися в пункті щеплення ще пів години, щоб у разі серйозної алергічної реакції (анафілактичного шоку) вам надали вчасну і правильну медичну допомогу.

 

Щеплення від COVID-19 для літніх людей,

 які часто мають хронічні захворювання

 

Групою ризику щодо COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люди мають хронічні захворювання. Що більше їх, то більше людина потребує вакцинації від COVID-19 та грипу, пневмококової інфекції, щоб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусного захворювання або ймовірної смерті від нього. Адже вже відомо, що пацієнти, у яких є діабет або інші захворювання, від COVID-19, на жаль, гинуть частіше і швидше, ніж люди без цих хвороб, і що лікувати їх набагато тяжче. 

Вакцини від COVID-19 були винайдені передусім для людей літнього віку з усім їхнім «букетом» хронічних захворювань. Тож вакцинувати таких людей безпечно. І робити це потрібно, щоб вони менше наражалися на ризик загинути через COVID-19. 

 

Вакцинація людей з хворобами

 

Людей, які мають онкологічну хворобу можна вакцінувати. Ці люди перебувають у групі ризику і можуть мати важкий перебіг захворювання на COVID-19 або померти. Вакцини не можуть спричинити захворювання навіть на тлі імуносупресії, бо не містять живих «повноцінних» вірусів. Утім, імуносупресія може означати, що вакцинація не матиме належного ефекту. Незважаючи на це, якщо у вас буде можливість зробити щеплення, краще вакцинуватися — це шанс захиститися.

         Застереження у випадку вакцинації людей із імуносупресією пов’язані не з безпекою (можливими реакціями на вакцину), а з ефективністю вакцинації для них. У таких людей імунна відповідь на вакцину може бути не оптимальною. Незважаючи на це, людям з імуносупресією рекомендується вакцинуватися від COVID-19 і скористатися шансом на захист, оскільки захворювання на COVID-19 може бути для них смертельним. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, рекомендують отримати щеплення за два тижні до початку планової імуносупресивної терапії.

         Для вакцинації людей із серйозними порушеннями згортання крові (коагулопатіями) використовують тонку голку (розмір 23G або й менший), після введення вакцини сильно натискають на місце введення (без тертя) протягом щонайменше 2 хвилин. Пацієнту або членам сім’ї обов’язково повідомляють про ризик розвитку гематоми від ін’єкції.

         Вакцинуватися від COVID-19 відразу після повного клінічного одужання  можна. Хоча тим, хто вже перехворіли на COVID-19, можна відкласти вакцинацію, наприклад, на 3 місяці з огляду на те, що вакцина, якої мало, може бути потрібнішою тим, хто ще не переніс COVID-19.

         Вакцинація під час хвороби чи інкубаційного періоду не збільшує ризик виникнення реакцій на вакцину та не впливає на тяжкість перебігу захворювання.

 
Фото без опису

Алгоритм дій на вакцинацію від COVID-19

 

Якщо у вас укладена декларація з сімейним лікарем, зателефонуйте до нього і повідомте, що ви б хотіли вакцинуватися. Розпитайте, чи можна вакцинуватися залишковими дозами. Якщо така змога є, потрібно бути готовими до того, що вам зателефонують і попросять протягом кількох годин прибути в певне місце для вакцинації від COVID-19.

Записатись на вакцинацію можливо за допомогою форми:

https://forms.gle/VnBpvSripzyo6wyA6

Контакти Комунального некомерційного підприємства «Кілійський центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради:

- веб-сайт: www.kcmsd.top

- записатись до лікаря онлайн: bit.do/helsi

- телефони реєстратури: (04843) 4-34-68, (068) 954-96-74

- телефон приймальні: (04843) 4-43-67

- електронна пошта: csmkilia@gmail.com

Також ви можете зателефонувати своєму сімейному лікарю. Телефони лікарів Комунального некомерційного підприємства «Кілійський центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради ви можете дізнатись тут: http://bit.do/kcsmlikari

 

Як щепитися людині, якщо в неї немає декларації? Якщо людина ще не уклала декларацію з сімейним лікарем, це не означає, що її не можна вакцинувати.  Необхідно зателефонуйте до пункту щеплень від COVID-19.

Медпрацівники повинні знати, що людина, яка не оформила декларацію із сімейним лікарем, має право отримати щеплення від COVID-19, а також, як правильно оформити відповідну документацію.

   

Як діяти після вакцинації?

 

У людини після вакцинації може підвищитися температура, виникнути біль у місці ін’єкції. Це нормальні реакції на вакцину, які проходять за 1–2 дні.

Якщо ж щось непокоїть (наприклад, погано збивається температура, не минає набряк руки або біль у місці ін’єкції чи з’являються інші небезпечні симптоми, що не пов’язані з вакцинацією), необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Часто за реакцію на вакцину приймають симптоми інших захворювань, що збігаються в часі із щепленням. Наприклад, може погіршитися хронічне захворювання або з’явитися будь-яке інше.

 

Зверніть увагу!

 

Щеплення від COVID-19 не скасовує потреби:

  • Провітрювати приміщення.
  • Дотримуватися дистанції у 2 метри.
  • Носити маску в людних місцях.

Мити руки або, якщо немає такої змоги, обробляти їх дезінфектантом після перебування на вулиці, в магазинах, аптеках, ліфті тощо.Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь