РЕЗУЛЬТАТИ РІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ОБГОВОРИЛИ НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ В ОДЕСЬКІЙ ОДА

Дата: 22.12.2021 08:55

Результати контрольно-наглядової діяльностi Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська область) за 2021 рік по Одеській області розглянуто та обговорено в ході чергової апаратної наради Одеської облдержадміністрації, яку провів сьогодні голова ОДА Сергій Гриневецький.

Із зазначеного питання прозвітував в. о. начальника Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Олексій Радик.

«Державна екологічна інспекція південно-Західного округу утворена у вересні 2020-го року як міжрегіональний територіальний орган Державної екологічної інспекції. На разі штатна чисельність даного підрозділу складає 222 особи, з них 83 особи – працюють на території Одеської області. Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами-нерезидентами вимог природоохоронного законодавства. Інспекцією протягом 2021-го року здійснювались відповідні заходи у сферах охорони навколишнього природного середовища водних ресурсів, атмосферного повітря, земельних ресурсів, надр, поводження з відходами, відтворення / збереження лісів та зелених насаджень, водних живих ресурсів, тваринного світу, природно-заповідного фонду, а також ринкового нагляду щодо характеристик автомобільних бензинів та дизельного палива», – охарактеризував основні завдання та напрямки профільної діяльності Олексій Радик.

Також керівник міжрегіонального екологічного підрозділу навів загальні річні показники результатів діяльності Інспекції (державний нагляд та контроль) за кожним із зазначених напрямків.

«У сфері охорона водних ресурсів – проведено 278 перевірок, виявлено 239 правопорушень, загальна сума відшкодувань становить 2328743 грн. Контроль атмосферного повітря – проведено 309 перевірок, виявлено 223 правопорушення, загальна сума відшкодувань становить 524 551 грн. Контроль земельних ресурсів – проведено 248 перевірок, в результаті притягнення до адміністративної відповідальності 20-ти осіб до бюджету сплачено 17 000 грн. Контроль надр – проведено 4 перевірки, виявлено 5 правопорушень, сплачено 3 230 000 грн. Контроль за поводженням з відходами – проведено 387 перевірок, в результаті притягнення до адміністративної відповідальності 823-х осіб до бюджету сплачено 373 439 грн. Контроль за відтворенням/збереженням лісів – проведено 57 перевірок, в результаті притягнення до адміністративної відповідальності 64-х осіб стягнуто 1 036 186 грн збитків. Здійснення ринкового нагляду щодо характеристик автомобільних бензинів та дизельного палива – проведено 80 перевірок, прийнято 161 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, загальна сума штрафних санкцій склала 1 394 000 грн» – повідомив в.о. начальника Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Окрім цього Олексій Радик зазначив, що на 2022-й рік Державною екологічною інспекцією України заплановано проведення перевірок 387-ми підприємств з високим ступенем ризику та 42-х органів виконавчої влади щодо дотримання чинного законодавства в екологічній сфері.