Міжнародний знак «ДОПОМОЖИ МЕНІ» Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Кілійської міської ради інформує.

Дата: 18.02.2022 11:59

Міжнародний знак «ДОПОМОЖИ МЕНІ» — це стриманий сигнал, який ви можете надіслати комусь із знайомих або зовсім незнайомій нам людині. Він повідомляє, що ви є жертвою насильства, однак не можете встати і голосно кричати про допомогу.  Саме тому цей знак був створений.  Це негласний заклик про допомогу, ініційований Канадським жіночим фондом.

Ви можете зробити цей знак під час чату у відеочаті або махаючи кoмусь із вікна, приймаючи пакунок у кур’єра або стоячи за своїм мучителем, коли він з кимось розмовляє. Вам не потрібно використовувати слова для цього. З іншого боку, це виглядає так, ніби ви з кимось вітаєтесь або прощаєтесь.

Людина, яка бачить цей знак і знає, що він означає, може розкодувати тихий крик про допомогу, який ховається за ним.

Що робити, коли хтось показує вам цей знак? Ви не повинні показувати жодних ознак того, що щось не так. Особливо, коли за нами спостерігає людина, яка потенційно може бути кривдником. Потерпілий може зіткнутися з небажаними наслідками. Ви повинні закінчити зустріч чи розмову так, ніби нічого не сталося, а потім зв’язатися з поліцією за екстреним номером 102 і пояснити ситуацію  та  повідомити, що ця людина звернулася до вас по допомогу таким чином.