Гід з державних послуг: усі сервіси онлайн

Дата: 11.02.2022 12:59

Гід з державних послуг – це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Портал містить повну та достовірну інформацію щодо понад 1 500 послуг — про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб. Раніше для того, щоб дізнатися як отримати ту чи іншу державну послугу, доводилося гуглити, турбувати знайомих, телефонувати за стаціонарними номерами служб, шукати ручку, щоб зафіксувати на випадковому клаптику паперу перелік необхідних документів, тепер достатньо відкрити онлайн-гід, обрати будь-яку послугу і прочитати все необхідне.

Пошуковик шукає послуги та життєві події за ключовими словами та словосполученнями. Наприклад, якщо ввести “дитина” або “народження дитини”, Гід підкаже перелік усіх життєвих подій та держпослуг, що містять ці слова: реєстрація народження, державна допомога при народженні тощо.

Послуги розподілені за 17 категоріями за сферами суспільного життя: громадянство та міграція; будівництво та нерухомість; соціальний захист; транспорт; сільське господарство тощо. Послуги можна знайти за 36 життєвими подіями чи ситуаціями, які створено для громадян та бізнесу. Якщо щось пішло не так або потрібну послугу не вдалося знайти, на платформі можна залишити зворотний зв’язок.

Головні переваги:

• мінімізація корупції на побутовому рівні;
  • відсутність посередництва;
  • достовірність інформації;
  • портал постійно удосконалюється.

Скористуватись послугами Гіда можна за посиланням: https://guide.diia.gov.ua/

Проєкт реалізовано Міністерством цифрової трансформації України завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за сприяння проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади.