До уваги переселенців!

Дата: 16.03.2022 13:29

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ РОЗШИРИВ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ ПРО ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЇ ОСОБИ

Враховуючи численні питання щодо роботи з переміщеними особами інформуємо.

Постановою КМУ 269 від 13.03.2022 внесено зміни до Порядку обліку внутрішньо переміщених осіб. Внутрішньо переміщені особи (далі – ВПО) – особи, які переїхали з одного регіону в інший, щоб врятуватися від війни, і при цьому залишились на території України.

Так, на отримання довідки і внесення інформації до Єдиної бази даних ВПО мають право особи, які перемістилися з дати введення воєнного стану з регіонів, які включені до Переліку, затвердженого розпорядженням КМУ N 204 від 06.03.2022 (зі змінами). На сьогодні в цьому переліку 14 регіонів, включаючи м. Київ.

Якщо раніше довідку про взяття на облік можна було отримати лише в органах соціального захисту населення, то зараз є додаткові канали для звернення:

– уповноважена особа громади;

– ЦНАП;

– подати заяву через портал «Дія» (скоро з’явиться у застосунку).

При собі необхідно мати документи, які підтверджують вашу особу.

При зверненні до цих органів, уповноважені особи видають довідку ВПО і готують електронну справу для включення до Єдиної бази даних.

Цей статус може надати:

– отримання безоплатного тимчасового проживання протягом 6 місяців з моменту взяття на облік ВПО. Для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;

– щомісячну адресну допомогу;

– отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування, зокрема соціальних виплат, пенсії;

– забезпечення ліками;

– гуманітарна та благодійна допомога тощо.

Наразі здійснюється доопрацювання ПК “Соціальна громада” для обробки і передачі цієї інформації до Єдиної бази ВПО.

Також передбачено можливість подання документів через ДІЮ із включенням поданих даних до Єдиної бази ВПО та формування довідки в електронному вигляді. Напрацювання технічного рішення зараз в роботі.

Зазначеній категорії ВПО не передбачено виплату щомісячної допомоги на проживання за постановою КМУ 505. Для тимчасового розміщення цих переміщених осіб передбачено компенсацію організаціям і установам, які забезпечують розміщення. Наразі таку компенсацію передбачено комунальним закладам через територіальні громади, що визначено постановою КМУ 261 від 11.03.2022. Крім цього, Мінрегіон зараз завершує підготовку механізму компенсації фізичним особам, які розміщують переселенців.

Ізмаїльської районної державної адміністрації