Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни. Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Кілійської міської ради інформує

Дата: 24.03.2022 08:51

На жаль, не лише війна в Україні загрожує нашим людям. Перетинаючи кордони безпечних країн можна стати жертвою злочинних угрупувань. Убезпечити своє життя та життя рідних при перетині кордону, можна дотримуватись певного алгоритму. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, спільно з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, яке розробило спеціальну пам’ятку з правилами безпеки  для дівчат та жінок з дітьми при перетині кордону.

Правила дії при перетині кордону та як себе убезпечити:

• тримати при собі паспорт, документи на дитину  та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
  • якщо є можливість, то сфотографуйте свій паспорт і надішліть фото людям, яким ви довіряєте;
  • не сідайте в машину наодинці;
  • за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості — документи тих осіб, які організовують перевезення;
  • домовтеся про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі;
  • за найменших підозр повідомляйте в служби та/або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.

Правозахисники радять повідомляти близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ.

Найпопулярнішою країною для евакуації українців стали Польща, куди вже виїхали більше мільйона осіб. Пам’ятайте, що за допомогою ви завжди можете звернутись на гарячі лінії щодо запобігання торгівлі людьми у:

• Польщі – Helpline +48 22 628 99 99
  • Чехії – +420 222 721 810, +420 222 717 171, 8 000 777 77
  • Болгарії – 0800 186 76
  • Словаччині – (гаряча лінія для громадян України) +421 918 366 968
  • Молдові – 0 800 77777 (дзвінки з Молдови), +373 22 23 33 09 (дзвінки з-за кордону).

В Україні щодо цього питання ви можете звернутись до організації La Strada Ukraine на національну гарячу лінію із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарного) та 116 123 (з мобільного).