Особливості перебування зареєстрованих безробітних на обліку під час воєнного стану

Дата: 30.03.2022 12:48

Одне з пріоритетних завдань Уряду та Міністерства економіки України – забезпечення гарантій соціального захисту населення попри військові дії.

На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою і відбувається наступним чином:

- громадяни можуть подати заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою Порталу або мобільного додатку Дія;

- отримати весь перелік послуг можна у найближчому працюючому центрі зайнятості;

- в разі перебування в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території - звернутись до Служби можливо за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку.

Ознайомитися з покроковими інструкціями, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.

Важливо, що безробітний може підтвердити намір перебування у статусі зареєстрованого безробітного за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку або безпосереднього звернувшись до центру зайнятості.

Реєстрація безробітного в Державній службі зайнятості припиняється в разі невідвідування (не підтвердження наміру перебування у статусі безробітного) зареєстрованим безробітним без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування або дати останнього фактичного підтвердження безробітним наміру перебувати у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації або у разі відмови від  виконання суспільно-корисних робіт.

Текст постанови тут: