Кілійська громада
Одеська область, Ізмаїльський район

Кримінальна відповідальність за злочини проти національної безпеки України

Дата: 26.04.2022 16:02
Кількість переглядів: 214

Фото без опису

Виконавчий комітет Кілійської міської ради, на виконання розпорядження Одеської обласної військової адміністрації, повідомляє наступне.

Відповідно до ст. 109 Кримінального кодексу України (далі ККУ) передбачена кримінальна відповідальність за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також змову про вчинення таких дій, - караються позбавленням волі на строк від  п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Публічні  заклики до насильницької  зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - караються обмеженням волі на строк до трьох років  або  позбавленням  волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової  інформації, -караються обмеженням волі на строк до п’яти років  або позбавленням  волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ст. 110 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого КонституцієюУкраїни, а також  публічні заклики чи  розповсюдження  матеріалів   із   закликами до вчинення таких дій, -караються позбавленням   волі на строк від   трьох до п’яти   років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі  дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником  влади, або повторно, або за попередньою змовою группою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, - караються позбавленням волі на строк від  п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Дії, передбачені частинами  першою  або другою цієї  статті, які  призвели до загибелі людей або  інших тяжких наслідків, - караються позбавленням  волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням  волі з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ст. 111 ККУ передбачена кримінальна відповідальність за державну  зраду, тобто  діяння, умисно  вчинене   громадянином  України на шкоду суверенітетові, територіальнійцілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній  чи  інформаційній  безпеці  України: перехід на бік ворога в період  збройного  конфлікту, шпигунство, надання   іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності протии України, -карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану, -караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Звільняється від кримінальної відповідальності   громадянин   України, якщо  він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників  ніяких  дій не вчинив і добровільно заявив органам державної  влади про свій  зв’язок з ними та про отримане  завдання.

Згідно ст. 111-1 ККУ  передбачена кримінальна відповідальність за публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України –караються позбавленням права обіймати  певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти   років.

Добровільне зайняття громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, -карається позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, -караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, -караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Добровільне зайняття   громадянином  України посади, пов’язаної з виконанняморганізаційно-розпорядчихабоадміністративно-господарських  функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій  території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні не законних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти  років та з конфіскацією майна або без такої.

Організація та проведення заходів політичного характеру, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або  його  окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних  формувань та/або на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради, активна участь у таких заходах –караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, а також добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізовувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, -караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти  років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти  років та з конфіскацією майна або без такої.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь