1червня – Міжнародний день захисту дітей

Дата: 01.06.2022 08:15

https://dity.te.ua/userfiles/image/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B8.jpg1 червня визначене днем захисту прав дітей.  Для дітей цей день знаменує завершення навчального року, та початок довгоочікуваних літніх канікул, купання в теплих водоймах та ласуванням смачним морозивом.

Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. Міжнародний день захисту дітей в Україні святкуємо з 1998 року, після підписання Президентом України Указу №568/98 « День захисту дітей». В основу Конвенції покладено чільні принципи захисту прав дитини, що містяться у Декларації прав дитини 1959, зокрема діти повинні мати рівні права у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Об'єднання зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, засобів масової інформації, батьків, громадян України на вирішення найбільш нагальних проблем дітей, обговорення їх становища та забезпечення дотримання державою їх прав.

У ХХІ сторіччі в Україні росте покоління тих, хто народився під звуки кулеметів і вибухи мін та снарядів. Діти війни. У них свої таємниці, про які ми можемо лише здогадуватись. За свої 7, 9 чи 12 років вони вже прожили доросле життя.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні постраждало понад 600 дітей, точна цифра невідома, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

У День Захисту Дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

Нема світлішого нічого в цілім світі,
Як сонце ясн й чисті небеса.
Нема нічого кращого, як діти,
Бо в них любов, надія і краса.

Бо в них найкращі наші сподівання,
Вершина, може, нашого буття.
Тому-то ми без зайвого вагання
За них віддати можемо життя.

(Уривок вірша Надії Красоткіної «Наші діти»)

Служба у справах дітей Кілійської міської ради