Отруєння побутовою хімією в дитини: що робити та як запобігти

Дата: 02.06.2022 09:58

"Зберігати в недоступному для дітей місці" – напис, що є на багатьох засобах, які ми використовуємо в побуті.

На жаль, не всі виконують цю інструкцію. Хоча навіть одного випадку неуважності чи недбалості батьків або родичів достатньо для тяжких наслідків здоров'ю дитини.

Хімічні опіки стравоходу – одна з найтяжчих патологій дитячого віку, яка вимагає надання невідкладної кваліфікованої допомоги.

Якщо дитина отруїлася побутовою хімією

Отруєння агресивними хімічними речовинами можуть мати такі прояви:

• слинотеча;
  • біль та порушення при ковтанні;
  • набряк слизової оболонки губ;
  • осиплість голосу;
  • млявість, нудота та блювання;
  • відмова від їжі та води;
  •  загальна слабкість, підвищення температури тіла, часте та поверхневе дихання.

Такі симптоми не завжди можуть проявлятися. Якщо у батьків є підозра на вживання агресивної речовини – дитину необхідно доставити до лікарні.

Що робити дорослим в першу чергу:

• Негайно викликати швидку, яка доставить дитину в стаціонар. Обов'язково зверніть увагу, чим отруїлася дитина та проконсультуйтеся з диспетчером швидкої як надати першу допомогу.
  • До приїзду працівників швидкої допомоги, дати дитині випити води або молока, сорбент.
  • Спробувати промити звичайною водою ротову порожнину.

В жодному разі самостійно не викликати блювання у дитини! Якщо дитина отруїлася побутовою хімією, хімічна речовина спричинить ще більші опіки стравоходу!

Якщо ви не впевнені, що саме проковтнула дитина, краще зачекайте на швидку.

Що робити, щоб запобігти отруєнню дитини побутовою хімією

У групі ризику діти від 1 до 3 років, які вже стали досить активними, аби дістатися до небезпечної рідини. Батьки часто недооцінюють вправність малюків.

Яскравий дизайн та етикетки різноманітних пакувань з хімічними речовинами приваблюють дітей. Майже в кожного з нас є вдома 9% оцет, капсули для прання, батарейки, засоби для манікюру та педикюру, хімічні побутові речовини (різноманітні миючі засоби для очищення труб, плит, прання білизни тощо), які потрібно зробити недосяжними для малят.

Для дітей є також небезпечними популярні набори для юних хіміків, до складу яких входять хімічні реактиви, якими можуть користуватись та залишати в доступних для малечі місцях, старші брати та сестри.

Є випадки, коли дорослі діти відчуваючи спрагу можуть помилково випивати агресивну речовину, яку батьки переливають та зберігають у пляшках від звичайних напоїв.

Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів, адже це може призвести до фатальних наслідків.

Щоби запобігти таким отруєнням, варто дотримуватися певних правил. Застосувавши їх, ви зможете захистити дитину.

• Зберігайте ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей!
  • Аптечка із ліками повинна бути зачинена та впорядкована – тільки ліки з терміном придатності та в оригінальних упаковках.
  • Не приймайте ліки на очах у маленьких дітей: пам’ятайте, що діти все повторюють за дорослими.
  • Даючи ліки дитині, не кажіть, що це цукерки чи солодощі, адже наступного разу вона може спробувати їх скуштувати сама.
  • Час від часу нагадуйте дитині про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого.
  • Розповідайте дітям про негативні наслідки прийому (навіть разового) наркотичних речовин та алкоголю для дитячого організму.

Служба у справах дітей Кілійської міської ради

( З терен інтернету)

СУСПІЛЬСТВО