Пробація в дії. Чужих дітей не буває.

Дата: 04.07.2022 13:11

Фото без описуФото без опису

Надзвичайно гострою проблемою у нашому сьогоденні є скоєння правопорушень дітьми та молоддю. Причини, які спонукають неповнолітніх до вчинення правопорушень, це такі соціально негативні явища як: розпад сім’ї, відсутність належного контролю за поведінкою неповнолітнього з боку батьків, стрімкий розвиток наркоманії, токсикоманії, відсутність корисного дозвілля підлітків.

Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх є одним із найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми в органах пробації. Так, співробітниками Ізмаїльського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області спільно з працівниками служби у справах дітей виконавчого комітету Кілійської міської ради, офіцерами ювенальної превенції та спеціалістами Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Кілійської міської ради систематично проводяться профілактичні бесіди із неповнолітніми, які скоїли правопорушення, відвідуються їх родини, де обстежуються умови проживання вищезазначених осіб, проводяться роз’яснювальні бесіди з батьками або законними представниками правопорушників. Під час здійснення наглядової пробації  неповнолітня порушниця, яка знаходиться на обліку в районному відділі з питань пробації, прийняла участь у заході, який було проведено інспектором Ізмаїльського районного відділу №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Ольгою Журжею. Зміст бесіди полягав у роз’ясненні правопорушниці її законних прав та обов’язків, особливостей їх виконання під час військового стану в Україні; було проаналізовано вплив на поведінку підлітка середовища, в якому вона перебуває на теперішній час. Особлива увага під час бесіди  приділялась застереженню від вчинення протиправних дій у майбутньому, відповідальності за злочини, проявів агресивної поведінки, порушень громадського порядку, профілактиці  шкідливих звичок та  проведення  корисного  і змістовного дозвілля в позитивному колі друзів. Також дівчині було продемонстровано документальний відеоролик «Життя дає уроки непрості». Відео розповідає про відповідальність підлітків за різні скоєні правопорушення та демонструє долі дітей, які завчасно стають дорослими в умовах ізоляції від суспільства.