«ВИХОДЬ НА СВІТЛО !» Як виконувати свої трудові обов’язки у період воєнного стану – дистанційно

Дата: 17.08.2022 08:27

Фото без описуФото без опису

Головний державний інспектор відділу з питань праці та заробітної плати Головного управління Держпраці в Одеській області Олена Мялова провела робочу інформаційно-роз’яснювальну зустріч з П’ятун Наталією Дмитрівною директором Державного навчального закладу "КІЛІЙСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ", головним бухгалтером  Соколовою Л.М., заступником з виховної роботи Мокан Е.Д., заступником з виробничої роботи Пугачовим М. В.  та провідними спеціалістами.

Інспектор праці Олена Мялова проінформувала учасників зустрічи про інформаційну кампанію Держпраці «Виходь на світло!», яка розпочалася з 1 липня 2022 року.

Під час  зустрічі обговорювалися питання щодо дистанційної роботи, де інспектором праці надана відповідна інформація, а саме:   «Відповідно до частини першої статті 60-2 Кодексу законів про працю України дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

При цьому законодавство не містить заборони виконання такої дистанційної роботи за кордоном. Тому відповідно у випадку, коли працівник у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я під час дії воєнного стану виїхав за межі країни і має технічну можливість виконання трудових функцій дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, йому здійснюється виплата заробітної плати відповідно до умов, встановлених у трудовому договорі, за фактично виконану роботу (відпрацьований час). У табелі обліку відображається фактично відпрацьований працівником час.»

Також  обговорювалися питання щодо виплат та соціальних гарантій для працівників під час воєнного стану, змін у трудовому законодавстві, оплати праці, відпусток, звільнення тощо.

Інспектор праці Олена Мялова надала вичерпні відповіді на всі питання, з якими зіткнулися у своїй роботі служби кадрового та бухгалтерського обліку ДНЗ "КІЛІЙСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ".

Одночасно представник Головного управління поінформувала, що одним з напрямків Держпраці на період воєнного стану є надання консультаційної підтримки підприємствам, організації кадрового, бухгалтерського обліку та було наголошено, що у разі необхідності кожен роботодавець може звернутись у зручний спосіб до Головного управління Держпраці в Одеській області та отримати необхідну інформаційну підтримку у сфері організації трудових відносин.

Це може бути особисте звернення, в тому числі телефоном, електронне звернення або заявка, залишена у спеціальній формі на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua.