Пробація в дії під час війни. Інформаційно-просвітницька робота з підобліковими.

Дата: 09.01.2023 14:17

Введення в Україні воєнного стану позначається на всіх сферах людського життя. В умовах воєнного стану, введеного в Україні з початком повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил російської федерації, з метою надання інформаційної підтримки населенню та підвищення у громадян рівня правової освіти працівники Ізмаїльського районного відділу №2 філії  Центру пробації в Одеській області для підоблікових відділу з питань пробації, які мешкають на території Кілійської та Вилківської громад провели інформаційно-просвітницький захід, а саме семінар за темами «Особливості забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах воєнного стану» та «Шкідливі звички та їх вплив на здоров’я».

Працівники відділу ознайомили присутніх із законодавчим регулюванням дії воєнного стану, механізмом його запровадження та скасування, особливостями реалізації прав і свобод громадян, внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану; проінформували про правовий режим воєнного стану, про зміни в документах правової політики, зокрема низку змін до Кримінального кодексу. До відома учасників заходу було донесено порядок надання державної грошової допомоги, допомоги на проживання, грошової компенсації власникам житла, які прихистили ВПО, соціальної допомоги тим, хто втратив роботу під час війни, грошової допомоги від міжнародних організацій, отримання компенсації за зруйноване та пошкоджене житло  внаслідок військової агресії РФ. Було детально роз’яснено про права і свободи людини і громадянина, які не можуть обмежуватися протягом дії воєнного стану, зазначені у статті 64 Конституції України.

В другій частині семінару присутнім розповіли про шкідливість наркотиків та тютюну, їхній вплив на психіку та організм людини, ознайомили суб’єктів пробації із пріоритетами здорового способу життя. Учасниками семінару були обговорені шляхи подолання залежностей та  методи лікувально - профілактичної допомоги. Після закінчення заходу суб’єкти пробації отримали роздатковий матеріал з відповідних тематик. Окремо присутнім ще раз було наголошено на дотриманні правил безпеки під час війни.