Збільшено на понад 60% видатки на закупівлю допоміжних засобів реабілітації для людей з інвалідністю у бюджеті-2023.

Дата: 15.02.2023 08:27

🔥Реабілітація та повернення до повноцінного життя людей з інвалідністю – один з ключових пріоритетів Міністерства соціальної політики. Інтеграція в суспільство українців, що отримали інвалідність, створення можливостей для їхнього подальшого активного життя – одна з головних цілей політики, яку системно реалізує Міністерство.

Зважаючи на подальше зростання кількості українців, які, на жаль, отримали інвалідність через повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією, Уряд затвердив Постанову №120 щодо Порядку використання коштів за новою бюджетною програмою „Соціальний захист осіб з інвалідністю”. Кошти за цією програмою, передусім, будуть спрямовуватися на забезпечення осіб та дітей з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації (ДЗР).

☝️ На фінансування цих видатків у Державному бюджеті на 2023 р. передбачено близько 3,3 млрд грн.

💬 Оксана Жолнович: «Ставлення до людей з інвалідністю, як до осіб, яким необхідна виключно опіка, - давній пережиток радянського минулого. Україна рухається шляхом багатьох європейських країн, їх політика щодо людей з інвалідністю передбачає фокус держави на наданні якісних соціальних, реабілітаційних та інших послуг, а головна мета держави – соціалізація громадянина, який отримав інвалідність, повернення його до повноцінного життя в суспільстві, забезпечення прав і можливостей, рівних з іншими громадянами».

Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/22590.html