Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчого комітету Кілійської міської ради повідомляє.
З метою стимулювання розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні 21 липня 2020 року Верховна Рада України ухвалила новий Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію», який набув чинності 15 листопада 2020 року.
З дня набрання чинності цим законом втратив чинність Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію» від 17 липня 1997 року. Нова редакція Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» містить такі основні новели.
Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» передбачається поступовий перехід чинних сільськогосподарських кооперативів до нової єдиної форми, зокрема сільськогосподарські виробничі кооперативи, сільськогосподарські обслуговчі кооперативи й утворені відповідно до Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» від 17 липня 1997 року, підлягають перереєстрації на сільськогосподарські кооперативи протягом трьох років із дня набрання чинності новим Законом.
Тобто всі сільськогосподарські кооперативи, що діють на сьогодні в Україні, зобов’язані перереєструвати свою організаційно-правову форму до 15 листопада 2023 року.
Усі сільськогосподарські виробничі кооперативи, сільськогосподарські обслуговчі кооперативи, утворені відповідно до попереднього Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію», зберігають усі права й обов’язки, які вони мали відповідно до Закону України «Про кооперацію» та Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» від 17 липня 1997 року, до моменту їх перереєстрації, але не більше як три роки.
Положення статутів таких кооперативів, що не відповідають новому Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію», є чинними в частині, що відповідає законодавству, чинному до дня набрання чинності цим законом, до моменту перереєстрації таких кооперативів й об’єднань, але не більше як три роки.
Згідно з новою редакцією Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» сільськогосподарський кооператив може здійснювати діяльність із метою одержання прибутку або без мети одержання прибутку. Вказаний Закон урегульовує правовідносини щодо утворення, діяльності та та припинення сільськогосподарських кооперативів.
Так, відповідно до вимог нового Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» зміни до статуту сільськогосподарського кооперативу приймаються загальними зборами сільськогосподарського кооперативу та підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», протягом 30 днів з дня їх прийняття.
Крім того, новим Законом України «Про сільськогосподарську кооперацію» передбачається відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі, надаючи членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний чи багатофункціональний, а також форму діяльності - з метою чи без мети одержання прибутку. Відповідно пропонується перехід до єдиної організаційно-правової форми - сільськогосподарський кооператив.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 року №175 «Про затвердження модельних статутів сільськогосподарського кооперативу» затверджено форму модельного статуту сільськогосподарських кооперативів.
Модельний статут — типовий установчий документ, затверджений Кабінетом Міністрів України, який використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб, містить встановлені законом правила, що регулюють правовий статус, права, обов'язки та відносини, які пов'язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності відповідних юридичних осіб.