Переїжджаючи з ТОТ на контрольовану територію, українці мають бути впевнені в підтримці держави

Дата: 24.03.2023 10:03

⚡️Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук провела засідання Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з тимчасово окупованих територій через треті країни на контрольовану територію. Щотижня його учасники вирішують проблемні питання, з якими зіштовхуються наші співвітчизники, що виїхали з ТОТ і тепер прагнуть повернутися на Батьківщину.

▪️На черговому засіданні розглядалися конкретні кейси оформлення посвідчення особи на повернення в Україну. Втім з’ясувалося, що, складнощі виникають не лише з документами. Люди зіштовхуються, зокрема, з фінансовими труднощами. На цю проблематику звернули увагу представники громадських організацій.

▪️Справа в тому, що багато людей, які виїхали з ТОТ, не мають паспорта громадянина України. І поки триває процедура його оформлення, їм потрібно за щось жити. Через відсутність документів вони не можуть навіть відкрити банківський рахунок, тому потребують готівки.

💬 «До того часу, як люди отримають український паспорт, їм необхідна гарантована грошова допомога. Саме в готівковій формі. Маємо залучити міжнародні організації для підтримки наших громадян. Повертаючись в Україну, вони мають бути впевнені, що отримають належний супровід від держави», – резюмувала Ірина Верещук.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

#Мінреінтеграції