ДО РІЧНИЦІ ЗВІЛЬНЕННЯ ПІВНОЧІ УКРАЇНИ ВІД РОСІЙСЬКИХ ОКУПАНТІВ СТАРТУВАЛА КАМПАНІЯ «МІСТА ГЕРОЇВ»

Дата: 25.03.2023 19:46

24 лютого 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, це місто взяло на себе один із головних ударів оборони столиці від російських окупантів. Російські загарбники, щоб вийти на околиці Києва, намагалися стерти Ірпінь з лиця землі, але їхні плани зруйнували наші захисники.

З 24 лютого 2022 року місто мужньо боролося проти російського ворога. 27 лютого російські війська просунулися в Бучу, а потім прорвалися з Бучі в бік Ірпеня, розпочавши битву за місто. У середмісті зав'язався танковий бій, а українська піхота вела бойові дії з російськими ВДВ. За словами мера, за час оборони міста російські окупанти зруйнували понад 70% інфраструктури. Загинуло до 300 мирних жителів. Станом на 28 березня Ірпінь було повністю звільнено від окупантів.

За незламність та безперервний опір 24 березня 2022 року Указом Президента України місту Ірпінь присвоєно почесну відзнаку Місто-герой України.