ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ БАТЬКАМ, ЯКІ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ ВИЇХАЛИ ЗА КОРДОН

Дата: 19.04.2023 16:32

Відтепер батьки, у яких з’явився малюк під час їхнього тимчасового перебування за межами України, можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини.

🔹 Уряд ухвалив розроблену Мінсоцполітики комплексну постанову, якою врегульовано питання соціальних виплат на дітей батькам, які виїхали за кордон, рятуючись від війни.

🔹 Раніше жінки, які народили дитину за кордоном, могли отримати допомогу лише після повернення в Україну, адже для цього потрібно було особисто звернутися до органу соціального захисту населення.

🔹 Тепер один із батьків, який тимчасово перебуває за кордоном, може надіслати заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання. Разом із нею батько чи мати мають надіслати видані компетентними органами країни перебування та легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

🔹Отже, мати зможе отримувати українську допомогу на дитину в країні, де вона отримала тимчасовий прихисток.

Це рішення сприятиме соціальному захисту родин з дітьми.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець