УВАГА! ЗАРЕЄСТРОВАНО ВИПАДОК СКАЗУ У МІСТІ!

Дата: 15.05.2023 15:49

Шановні мешканці міста Кілія

Повідомляємо вас про зареєстрований випадок сказу у нашому місті. Сказ - це серйозне і небезпечне захворювання, яке може передаватися від тварин до людей. Щоб запобігти поширенню захворювання, рекомендуємо вам вжити важливі заходи профілактики та знати основні дії при контакті з можливо зараженою твариною.

🔹 Основні міри профілактики зараження сказом:

1️. Вакцинація: переконайтеся, що ваші домашні улюбленці (собаки та коти) мають повну та своєчасну вакцинацію проти сказу.

2️. Обмеження контакту: уникайте контакту з дикими або бездоглядними тваринами, особливо з хворими або невідомого походження.

3️. Не торкайтесь без потреби: утримуйтеся від безпосереднього контакту з незнайомими тваринами, навіть якщо вони здаються безпечними або дружелюбними.

🔹 Основні дії при контакті із можливо зараженою твариною:

1️. Миття ран: негайно промийте будь-які рани або подряпини теплою водою та милом.

2️. Звернення до лікаря: негайно проконсультуйтесь з лікарем, якщо ви були у контакті з твариною, яка може бути зараженою.

3️. Повідомлення: повідомте відповідні органи місцевої влади про будь-який контакт із можливо зараженою твариною.

Ми наголошуємо на важливості дотримання цих заходів безпеки, щоб вберегти своє життя!