Біль у суглобах може турбувати в різному віці, через безліч причин — від тривалої роботи в одному положенні до аутоімунних хвороб.

Дата: 25.05.2023 10:00

Спільно з ревматологинею Катериною Заічко відповідаємо на найбільш поширені питання про суглоби та від чого вони можуть боліти.

⓵ Чи існує “нормальний” біль — наприклад, після суттєвих фізичних навантажень?

Ні, суглоби боліти не повинні. Якщо є біль у ділянці суглоба після вправ, то висока ймовірність того, що ви робите щось не те.

⓶ За яких симптомів необхідно звернутися до лікаря?

Біль у суглобах не є нормою, тому це найперше, що має вас спонукати звернутись до спеціаліста/ки. Якщо біль супроводжується візуальними змінами суглоба — припухання таабо почервоніння, обмеження руху в цьому місці, бажання розрухатись, яке триває понад 20 хвилин, необґрунтоване підвищення температури тіла — все це тривожні дзвіночки, за яких візит потрібно планувати якомога швидше.

⓷ Як запобігти болю в суглобах?

Аутоімунним хворобам, які складають левову частку ревматологічних захворювань, — не запобігти, на жаль. Тут немає чарівної пігулки чи тесту, який передбачить патологію. Тому вести здоровий спосіб життя, рухатись, повноцінно харчуватись та відпочивати — це те, що точно буде корисним і те, що ви можете контролювати.

⓸ Чи може біль у суглобах бути пов’язаним зі зміною погоди?

Так, при похолоданні або перед дощем пацієнти/ки можуть відчувати біль у суглобах. Навіть стара травма може нагадати про себе. Часто це пояснюють тим, що синовіальна рідина (це та, що в суглобі) є чутливою до змін атмосферного тиску. Хоча дане явище потребує детального вивчення й наукового пояснення.

⓹ Чи допомагають при болях у суглобах мазі?

Як один із видів симптоматичної терапії — так. Проте що саме буде забирати біль у суглобі і допомагати контролювати хворобу залежить від причини.

⓺ Чи погано, якщо суглоби постійно хрускають?

Якщо хрускіт негучний, немає болю при цьому чита обмеження в русі, то, як правило, причин для переживань немає. Якщо при хрускоті відчутний біль або дискомфорт у русі, слід відвідати фахівця.

⓻ Чи варто звертатися до остеопатів, щоб побороти біль у суглобах?

Згідно з настановами міжнародних рекомендацій Європейської та Американської спілок ревматологів, остеопатичні корекції не є рекомендованими.

❗ Пам’ятайте, що рух — це життя. Він має бути вільним та безболісним.

ℹ Текст підготовлений у співпраці з нашими друзями та партнерами з INSCIENCE в рамках проєкту «Бережи себе».

Більше матеріалів ви можете знайти їхніх ресурсах:

💻 сайт – https://berezhy-sebe.com/

📸 Instagram – https://www.instagram.com/berezhy_sebe/