Бережіть хліб від вогню! Ізмаїльські рятувальники надали важливі рекомендації, як запобігти пожежам на жнивах

Дата: 08.06.2023 16:30

Жнива – напружена для хліборобів пора та пожежонебезпечний період для рятувальників. Загрозливу обстановку для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому у цей напружений період, аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не допустити вогонь на поля та у місця зберігання врожаю, до зернини зберегти вирощене.

На цьому наголошують в Ізмаїльському РУ ГУ ДСНС України в Одеській області

Щоб уникнути пожеж🔥, Ізмаїльське районне управління ГУ ДСНС України в Одеській області звертається до керівників сільськогосподарських та фермерських підприємств дотримуватись вимог Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених наказом Мінагрополітики ∕ МНС України від 04.12.2006 року № 730/770, а саме:

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

■ Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.

■ Копиці скошеної трави на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг необхідно розташовувати не ближче 30 м від хлібних масивів.

■ Хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смугах автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

■ Хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки.

■ Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

■ Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.

■ Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами, пристосовані для гасіння пожеж зернових.

■ У польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

Не дозволяється:

■ робота збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

■ застосування паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів;

■ заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;

■ заправляння машин у нічний час у польових умовах.

Спалювання🔥🔥🔥 стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

“Дотримання вимог пожежної безпеки та особиста відповідальність захистить врожай від пожеж!🔥🔥🔥”, – підкреслюють ізмаїльські рятувальники.