До відома населення щодо споживання води

Дата: 09.06.2023 15:17

Внаслідок підриву країною-агресором дамби Каховської ГЕС Херсонської області для забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення Кілійської міської територіальної громади Ізмаїльським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області було запропоновано дотриматись наступних правил:

1. Пити воду з перевірених джерел водопостачання, яка відповідає вимогам санітарних норм або бутильовану промислового виробництва.

2. Воду для приготування їжі і господарських потреб необхідно брати тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води, як і водопровід, призначений для технічних цілей.

3. Кипятити або дезінфікувати в інший спосіб воду, взяту для споживання, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте потрібно пам’ятати, що кипятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!

4. Відмовитись від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).

5. Піддавати всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).

6. Ретельно мити руки з милом.

7. У наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігається мор риби яка також може потрапити в води Чорного моря. Збирати таку рибу і вживати (солити чи вялити) категорично заборонено! Є ризик захворювання на ботулізм.