Дата: 21.08.2023 10:22

До Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення європейської системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (𝗥𝗔𝗦𝗙𝗙) від 14 серпня 2023 року № 2023.5493 щодо виявлення каптану у виноградному вині «Кагор» (дата розливу: 13.07.2023), що експортувалось з України 🇺🇦 (виробник: ПрАТ «Харчовик», вул. Заводська 34, м. Болград, Болградський р-н, Одеська обл., 68702) до Польщі 🇵🇱 (імпортер: Partner Center Sp. z o.o., Łódź).

🔴 Звертаємося до операторів ринку! У разі виявлення вказаного вантажу в обігу просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області:

✉️ м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6

☎️ (048) 716-13-01

📧 gu@odesa.consumer.gov.ua

📝 Довідково

Каптан має високу фунгіцидну і слабку бактерицидну активність та використовується як високоефективний замінник бордоської рідини, спрямований на профілактичний захист проти таких хвороб як-от парша, мілдью, оїдіум тощо. Сприяє підвищенню лежкості плодів у період зберігання, проте при обробці виноградної лози каптан негативно впливає на спиртове бродіння, гальмує розвиток дріжджових грибів.