Старт Програми Interreg NEXT "Румунія - Україна" на 2021-2027 роки

Дата: 22.08.2023 10:54

Керівний орган Програми Interreg NEXT «Румунія – Україна» на 2021 – 2027 роки (далі – Програма) оголосив про початок першого конкурсу для стандартних проектів за другим пріоритетом програми – «Транскордонний соціальний розвиток, специфічні цілі якого присвячені освіті та охороні здоров’я» (посилання на сайт програми - https://ro-ua.net/ua/).

Загальна сума грошей, виділених на даний конкурс проектів складає 12,6 млн. євро. В рамках конкурсу передбачено фінансування проєктів, що відповідають наступним пріоритетам:

1) покращення рівного доступу до інклюзивних та якісних послуг у сфері освіти, професійної підготовки та навчання впродовж життя шляхом розвитку доступної інфраструктури, в тому числі шляхом сприяння стійкості дистанційної та онлайн-освіти а також тренінгів (7 599 742 євро);

2) забезпечення доступу до охорони здоров'я та підвищення стійкості систем охорони здоров'я, включаючи первинну медичну допомогу, та сприяння переходу від інституційної до догляду на рівні сім'ї та громади (5 066 495 євро).

В рамках програми передбачено фінансування проєктів на суму 1,000,000 - 1,400,000 євро, в яких інвестиційна складова складає мінімум 500,000 євро. Співфінансування в рамках Програми складає 10%.

Відповідно до Посібника для заявників на отримання гранту в регулярний проєктах, інвестиційна складова – це будівництво інфраструктури, роботи та/або спеціалізоване обладнання, а також послуги, безпосередньо пов'язані з інвестицією (наприклад: техніко-економічне обґрунтування, технічний проект, інші послуги, необхідні для їх техніко-економічне обґрунтування проекту, інші послуги, необхідні для їх належного функціонування, тощо), які сприяють досягненню мети проекту та залишаються у користуванні після реалізації проекту протягом щонайменше 5 років після остаточного розрахунку за проектом).

Кількість партнерів в рамках проєктів не має перевищувати 4 партнери (серед яких має бути мінімум 1 український та 1 румунських партнер).

Звертаємо увагу, що керівний орган програми прагне відібрати проекти, які передбачають чіткий транскордонний вплив та переваги по обидва боки кордону.

Участь у програмі можуть брати: - місцеві органи влади (органи місцевого самоврядування, адміністративно-територіальні одиниці на рівні громади);

- регіональні органи влади (обласна державна адміністрація, її структурні підрозділи, обласна рада);

- національні органи влади (міністерства, офіси/відділення/філії центральних та регіональних органів влади, інші державні органи влади, що працюють за пріоритетними темами на території Програми);

- галузеві агенції місцевого або регіонального розвитку (агенція з охорони навколишнього середовища, агентство з питань зайнятості);

- неурядові організації (в т.ч. профспілки, фонди, благодійні організації, добровільні об'єднання, неурядові організації, що зареєстровані та функціонують на території Програми);

- релігійні організації, легально створені відповідно до чинного національного законодавства, зареєстровані та функціонуючі на території Програми;

- вищі навчальні заклади та науково-дослідні організації (університети, факультети, коледжі, науково-дослідні установи, науководослідні центри);

- освітні/навчальні центри і школи (початкові, середні, державні школи та інші навчальні заклади, що функціонують на території Програми, професійно-технічні навчальні заклади тощо);

- торгово-промислові палати; - лікарні та медичні центри;

- інші (музеї, культурні, спортивні, туристичні заклади, що зареєстровані та функціонують на території Програми).

У разі необхідності надання додаткових роз’яснень, а також допомоги з пошуком партнерів з румунської сторони прошу зв’язуватись шляхом направлення на електрону адресу Регіонального офісу міжнародного співробітництва в Одеській області odesaico@gmail.com відповідних запитів.