УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ  НАСЕЛЕННЯ КІЛІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ

Дата: 18.10.2023 14:28

До уваги внутрішньо переміщених осіб

Компенсація за розміщення внутрішньо переміщених осіб фізичним особам

Що таке компенсація за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО)?

Компенсація за тимчасове розміщення ВПО – це компенсація від держави на відшкодування власникам житлових приміщень витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Хто може отримати компенсацію?

Компенсація надається громадянам України віком від 18 років, які є власниками житлових приміщень і безоплатно розміщують в цих приміщеннях ВПО. які після введення воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться воєнні (бойові) дії, або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Зазначена компенсація виплачується для покриття понесених витрат, пов’язаних з таким розміщенням. При цьому власник житлового приміщення не повинен мати заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг по цьому приміщенню на перше число місяця, за який надається компенсація.

Як отримати компенсацію ?

Крок 1

Необхідно не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО подати до Управління соціального захисту населення Кілійської міської ради (далі – Управління) повідомлення та інформацію про себе та кожну з розміщених осіб, а саме:

• повідомлення про розміщення ВПО у житловому приміщенні;
  • документ, який засвідчує особу власника житла, де розмістили ВПО (оригінал та копія);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків власника житла (оригінал та копія);
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;
  • документи, які посвідчують особи розміщених ВПО (оригінал та копія);
  • реєстраційні номери облікових карток платників податків розміщених ВПО (оригінал та копія);
  • довідки ВПО (оригінал та копія).

Крок 2

Для отримання компенсації необхідно щомісяця не пізніше 5 днів з дня закінчення звітного місяця подати до Управління заяву на отримання компенсації за тимчасове розміщення ВПО.

До Заяви додаються реквізити банківського рахунку заявника для зарахування коштів.

Особа, що розмістила ВПО, підтверджує своїм підписом у заяві факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Крок 3

Заява розглядається протягом 5 робочих днів з дня її отримання. Згідно п.8

Постанови кабінету міністрів України від 19 березня 2022 року №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами) протягом строку розгляду заяви уповноваженими особами виконавчого органу міської ради, проводиться вибіркова перевірка достовірності наведених у заяві відомостей шляхом відвідування місця розміщення ВПО, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що посвідчують особу, свідоцтва про народження малолітньої дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою (у тому числі електронне відображення інформації, що міститься у таких документах), довідки про взяття на облік ВПО або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи.

Результати перевірки викладаються у відповідному акті обстеження після відвідування за адресою розміщення.

У разі коли за результатами перевірки встановлено факт наведення у заяві недостовірної інформації, приймається рішення про відмову у виплаті компенсації.

Які обов’язки власника житлового приміщення?

Власник житлового приміщення, який розміщує у себе ВПО, повинен:

• інформувати про факт розміщення ВПО у відповідному житлі (не пізніше наступного дня із дня розміщення);
  • інформувати про припинення розміщення ВПО чи зміну їх кількості (не пізніше наступного дня із дня таких змін);
  • щомісяця до 5-го числа подавати заяву на отримання компенсації за тимчасове розміщення ВПО;
  • вчасно сплачувати житлово-комунальні послуги.

Для більш детальної інформації можна звернутись до Управління соціального захисту населення Кілійської міської ради за адресою: м. Кілія, вул. Миру, 57, ІІ поверх, каб. 204