УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ КІЛІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ:
За ініціативою Першої леді Олени Зеленської розпочалася всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» , яка покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.
Мета програми – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Дбати про нього – настільки ж важливо, як і про фізичне здоров’я.
Допомогти цьому зможуть матеріали та активності, які підготовлені в рамках Програми ментального здоров’я. Зокрема, посібник про базові навички турботи про себе та інших, додаток BetterMe: MentalHealth, проєкт ЮНІСЕФ «Поруч», під час якого проводяться консультації для підлітків, вчителів і батьків.
Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших можна знайти на Спеціальній сторінці Програми у соціальних мережах Facebook та Instagram, а також на офіційних сторінках Першої леді України Олени Зеленської.
- Розділ Базові навички турботи про себе та інших - довідник, який пропонує техніки з допомоги іншим і собі насамперед.
- Розділ «Етика взаємодії у період стресу» – вчить, як виявити стрес у себе, близьких і в робочому колективі, як підтримати, контролювати і допомогти собі та іншим людям.
- Техніки з підтримки себе та інших від українських зірок. Швидкі техніки, які допомагають зіркам справлятися зі стресом – фаворити сцени, улюбленці глядачів та лідери думок діляться порадами з власного досвіду.
- Відеоролики про те, як перемогти стрес відповідають на питання «як ти почуваєшся», а також дають рекомендації з психологічної самопідтримки і допомоги тим, хто поруч.
- Важливі навички у періоди стрессу - техніки самодопомоги у часи переживання стресових подій.
- Додаток BetterMe: MentalHealth. У легкій інтерактивній формі надає поради, як убезпечити себе від розвитку стрессового кризового стану.
- Вебінари відізраїльських фахівців. Серія онлайн-лекцій та практичних занять, під час яких експерти дають відповіді на такі питання: як відновитися після пережитих травматичних подій; як надати першу емоційну допомогу в екстрених ситуаціях; як працювати з посттравматичним стресовим розладом, яким чином допомогти постраждалим через сексуальнее насильство під час війни; які особливості в роботі з людьми з ампутованими кінцівками тощо.
- Підтримка ПОРУЧ – групові та індивідуальні психологічні консультації для підлітків, вчителів і батьків, які через війну пережили травматичні події.
- Мультижанровий спецпроєкт «Жити далі» – відеоролики про історії сили і стійкост українців у воєнний час із практичними порадами та рекомендаціями фахівців.
- Поради психологів у прямому ефірі – прямі трансляції живого спілкування з фахівцями у сфері психічного здоров’я на теми, що зараз найбільше турбують українців. Глядачі мають змогу протягом ефіру поставити будь-які запитання до експерта.
- Аудит потреб громадян у послугах з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Визначення цільових груп населення, що потребуватимуть найоперативнішої реакції з боку системи охорони ментального здоров’я.
- Аудит ресурсів існуючої системи надання послуг у сфері психічного здоров’я - ревізія використання ресурсів, визначення напрямків сприяння (закладам, установам, групам осіб, тощо) у вирішенні організаційних, інфраструктурних, кадрових та інших проблем.
- Міжнародний досвід. Акумулювання даних щодо основних принципів побудови систем психічного здоров’я у розвинених країнах світу.
Крім того, в рамках програми розміщені телефони Гарячих ліній психологічної допомоги, за якими у разі потреби, можна зателефонувати та отримати дієву психологічну допомогу.