Що таке кібербезпека, як вчити дітей бути обачними в інтернеті

Дата: 25.12.2023 16:32

В епоху інформаційних технологій неможливо почуватися захищеним у кіберпросторі. З розвитком технологій стрімко зростає кількість злочинів у цій сфері, а тому з впевненістю можна стверджувати, що саме «кіберзлочини» у ХХІ столітті будуть одними з найчисельніших.

В Україні та в усьому світі щороку вчиняються десятки тисяч злочинів з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, програмних, програмно-апаратних засобів, інших технічних і технологічних засобів та обладнання. Щодня у людей та компаній крадуть персональні дані, кошти з рахунків, збирають безліч конфіденційної та комерційної інформації, блокують діяльність тощо.

З часом все гостріше постає питання навчання дітей кібербезпеці саме у школах, з достатньо раннього віку. На етапі шкільного навчання формується їх світогляд та поведінка, тому необхідно роз’яснювати дітям межу між дозволеними пустощами та діями, які можуть призвести до кримінальної відповідальності.

Основними темами для обговорення є особиста безпека у мережі, а також безпечне використання соціальних мереж, зокрема, і превенція секстингу та грумінгу.

Пам’ятайте, що світ живе в еру інформаційних технологій, коли можливості мережі є не лише приємним джерелом можливостей, знань та спілкування, але й джерелом підвищеної небезпеки бути «відкритою книгою», якщо вами зацікавляться певні особи.

Інформація з просторів Інтернету

Служба у справах дітей Кілійської міської ради