ЩО ТАКЕ ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ?

Дата: 27.12.2023 10:19

Фото без описуФото без опису

Це питання обговорювали  фахівці із соціальної роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»  Кілійської міської ради під час чергової наради при  в. о. директора.

Сергій Койчев в своїй доповіді наголосив на тому, що торгівля  людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

Завідувачка відділення соціальної роботи Світлана Атмажар поділилася знаннями, які отримала під час тренінгу на рівні області.

Декілька порад для всіх, за підсумками наради

5  МАРКЕРІВ  БЕЗПЕКИ

Знай, куди їдеш і людей, з якими їдеш. Повідом деталі поїздки рідним чи друзям

Допомога

Приймай допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру

Зв'язок

Завжди будь на зв’язку з рідними чи друзями. Домовся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ти в небезпеці

Надавай документи лише офіційним особам. Зроби і збережи їх електронні копії

Спілкування

Не віддавай нікому мобільний телефон. Будь насторожі при спілкуванні з незнайомцями

Довелось покинути свій дім через війну разом із дитиною?

Декілька порад, як захистити дитину та подбати про власну безпеку.

Пам’ятай про власні базові фізичні та психологічні потреби, адже тобі буде складно захистити свою дитину, якщо ти не подбаєш спочатку про себе.

Розроби план дій на випадок, якщо доведеться розлучитися із дитиною, проінструктуй її, як діяти у таких ситуаціях

У місцях скупчення людей – одягни дитину та себе у яскравий одяг, щоб було легко впізнати одне одного у натовпі.

Ми бачимо, як багато людей з різних міст та навіть країн готові допомогти з транспортом, житлом, їжею, роботою – часто зовсім безкоштовно! Однак, на превеликий жаль, є й люди, які, розуміючи вразливість тих, хто змушений покинути свої домівки, можуть їх обманювати та експлуатувати!

527 та 0 800 505 501 – це номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону та іноземцям, які перебувають в Україні. Усі консультації надаються безкоштовно та конфіденційно.