ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ

Дата: 19.03.2024 11:14

Фото без описуФото без описуФото без опису

Найчастіше діти травмуються вдома або на вулиці. Малюки часто падають, залазячи на щось високе, дістають опіки, доторкаючись до гарячого, отруюються, пробуючи на смак доступні їм речі. Діти шкільного віку частіше травмуються на дорозі або під час ігор на вулиці. Убезпечити дитину від нещасного випадку повинні батьки, дорослі, з якими діти залишаються вдома.

Дуже часто діти потрапляють до лікарні з отруєннями, нерідко від лікарських препаратів, які приваблюють малюків яскравими етикетками, пляшечками чи флакончиками.

Трапляються отруєння чадним газом. Великої шкоди завдають препарати побутової хімії. Вони мають привабливий вигляд, і якщо їх зберігають у доступних для дітей місцях, вони становлять велику небезпеку.

Отже, насамперед необхідно подбати про безпеку у своєму домі. Ось деякі поради:

Ліки. Зберігайте їх у недосяжному для дитини місці - шафі, яка зачиняється на замок. Це стосується і лікувальних трав та настоїв. Обов’язково дотримуйтеся правил прийому ліків, які прописав дитячий лікар.

Побутова хімія. Тримайте хімікати у недоступному для дітей місці.

Нехай вони залишаються у тій упаковці, в якій продавалися, щоб легше було розпізнати. Працюючи з миючими чи чистячими засобами ні на мить не залишайте їх в кімнаті, де граються діти. В мийці не повинно залишатися ні краплі мийного хімічного засобу.

Небезпечні побутові предмети. Ножі, ножиці та інші небезпечні предмети слід тримати у шухлядах чи шафах під замком. Сірники та поліетиленові пакетики також становлять небезпеку для малюків.

Електричні штепселі та шнури. Електророзетки, які не використовуються, слід закривати кришками. Шнури ламп слід прикріпити до стіни.

Гаряча вода. Пильнуйте, щоб дитина не ошпарилася, відкручуючи кран.

Іграшки. Відмовтеся від іграшок з гострими кінцями. Викиньте маленькі іграшки або такі, що розбираються на дрібні частини: дитина може взяти їх до рота.

Шановні батьки! Проявляйте терпіння і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я.

З терен інтернету

Служба у справах дітей Кілійської міської ради