Дата: 22.03.2024 14:55

Сьогодні Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт про зміни у фінансуванні здобуття вищої освіти.

Основне, що передбачає законопроєкт:

📌 Частина студентів навчатиметься за кошти держзамовлення, частина — отримуватиме державні гранти на навчання. Наголошуємо, що йдеться не про зменшення бюджетних асигнувань на підготовку фахівців із вищою освітою, а про більш цільовий розподіл бюджетних коштів.

📌 Держзамовлення формуватиметься залежно від потреб держави. Для ключових спеціальностей (наприклад, лікарі, вчителі, військові, інженери деяких спеціалізацій тощо), законопроєктом передбачено збереження повної бюджетної підтримки навчання (за конкурсом). Також запроваджується система забезпечення гарантованого першого робочого місця після випуску.

📌 Розвиватиметься принцип «гроші ходять за студентом», згідно з яким фінансується не заклад, а здобувач освіти, який отримуватиме за результатами ЗНО/НМТ певну суму грошей на навчання (грант).

Сума гранту визначатиметься урядом, але в сьогоднішніх умовах передбачається діапазон між 15 і 50 тис. грн. Найбільш здібні вступники отримають грант, який покриватиме всю вартість навчання, а для інших залучатиметься механізм співфінансування.

Ознайомитися докладніше з проєктом за покликанням: bit.ly/4ckOzw9